az sermaye ile yapılacak işler 10 İş Fikri

az sermaye ile yapılacak işler 10 İş Fikri

1-Freelance İşler Yapmak

Günümüzde az sermayeye sahip olan kişilerin düşünmesi gerektiği bir iş fikri ise freelance işlerdir. Yazarlık, logo, web tasarımı, online satış gibi işlerin bulunduğu bu alanda para kazananların sayısı gün geçtikçe daha fazla artıyor.

Aldığınız işleri ne olursa olsun zamanında teslim etmeniz sizler için iyi olacaktır. Başarılı olduğunuz bir alanı seçmek yerine başka bir alana yönelmek güzel sonuçlar doğuramayabilir. Bu nedenle başarılı olduğunuzu düşündüğünüz bir alana yönelmek çok daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

2-Yatırım Yapmak

Yatırım yapmak para kazanmanın temellerinden biridir. Sermayenizi arttırmak için yatırımlar yapabilirsiniz. Günümüzde büyük-küçük her türlü yatırımcıların da bu şekilde yatırım yaparak para kazandığını görebilirsiniz. Yani yatırım yapmak için büyük miktarda paranızın olması gerekmediğini anlayabilir ve internet üzerinden yapacağınız küçük yatırımlarla para kazanabilirsiniz.

3-Etüt Merkezi Açmak

Az sermayeniz mi var o zaman düşünülmesi gereken bir diğer iş fikri de etüt merkezi açmaktır. Özellikle eğitimcilerin dikkatini çeken bu alanda yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen ebeveynler dershanelerin kapatılmasından sonra etüt merkezlerinin kapısını çalıyor.

4-Danışmanlık Hizmeti Vermek

Günümüzün en kazançlı işlerinden bir diğeri ise danışmalık sektörüdür. Hangi sektörde hizmet vereceğinizi belirledikten sonra kendinize küçük çaplı bir ofis açıp danışmanlık hizmeti verebilir veya internet üzerinden danışmanlık yaparak kendinize bir müşteri portföyü oluşturabilirsiniz.

5-Bilgisayar Danışmanlığı: Teknoloji

marketlerinde en gözde personellerinden biri olmak için donanım ve yazılım konusunda teknik bilgi öğrenip, internet veya özel uygulamalar konusunda teknik detaylara hâkim olmak gerekmektedir.

6-Evcil Hayvan Bakımlığı Yapmak

Evcil hayvanlar bakımı konusunda uzmanlaşıp bu konu hakkında hizmetler verebilirsiniz. Vereceğiniz hizmetleri örneklerle birlikte anlatmanız gerekmektedir.

7-Oto Yıkama Dükkânı Açmak: Özellikle

gençlerin ilgisini çeken bu alan yüksek miktarlarda kazançlar vaat etmekte. İsteğe bağlı olarak yüksek maliyetle açabileceğiniz gibi düşük bir maliyetle de yapılabilecek oto yıkama işinden ayrıntılara dikkat edildiği zaman iyi paralar kazanabilirsiniz.

8-Çay Ocağı Açmak

Az sermayeyle yapılabilecek bir diğer iş ise çay ocağı açmaktır. Çok az bir sermayeyle yapılabilecek olan çay ocağı işi, girişimcinin yaratıcılığına bağlı olarak gayet iyi miktarlarda para kazanabilirler.

9-Seyyar Satıcılık Yapmak

Günümüzde seyyar satıcılık yaparak para kazanan çok sayıda insan var. Pilavcılar, mısırcılar, köfteciler gibi seyyar satıcılık yapılabilir. Bu alanda yapılan denetimler sıklaşmış olsa da seyyar satıcılığın devrinin hiçbir zaman kapanmayacağının açık bir gerçeğidir.

10-Ev Tabanlı Yemek İşi:

İnsanların çoğu doğum günleri gibi özel etkinliklerde yemek hizmetlerinden faydalanmaktadırlar. Pastalar, kekler, börekler yapıp satabilirsiniz. Sermayesi az olan bu iş ile yüksek miktarlarda kazançlar elde edebilirsiniz.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Yeni girişimciler için yüksek getirili iş fikirleri 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478