Çiçekli Taç Yapımı ve Para Kazanmak

Çiçekli Taç Yapımı ve Para Kazanmak

Özellikle yaz ayının gelmesi ve papatyaların açması ile birlikte bayanların çok sevdiği taç modelleri de ortaya çıktı. Bayanları mutlu edecek hediye özelliği olan çiçekli taç yapımı ile sizlerde ek gelir elde edebilirsiniz. Çiçekli taç modelleri yapıp satarak nasıl para kazanılır? anlatmadan önce sizlere bu iş için hangi malzemeleri kullanacağınızı, malzemeleri nereden temin edebileceğinizi ve çiçekli taç yapılışı hakkında bilgiler verelim.

Çiçekli Taç Nasıl Yapılır?

Özellikle gelinlik modelleri için özel olarak tasarlanan çiçekli taş çeşitleri daha çok talep görüyor. Gelinliğin rengine göre beyaz, pembe, kırmızı veya lila renkli yapay küçük çiçeklerin yanı sıra gelin tacı yapımında şakayık çiçeklerden de faydalanabilirsiniz. Şimdi gelin ihtiyacımız olan malzemelere bir bakalım:

Çiçekli taç yaparken kullanılacak malzemeler; İnce ve kalın tel, karga burun ya da yan keski, şakayık çiçekler ve siyah bant.

Çiçekli Taç Malzemeleri

 • Kalın ve ince kıvrılabilir tel
 • Kargaburun ya da yan keski (teli kesmek ve kıvırmak için)
 • Canlı ya da yapay çiçekler (Çiçeklerin büyüklüğü ve renk tercihi size kalmış)
 • Siyah plastik bant ya da kağıt bant (Telin etrafını sarmak için)

Çiçekli Taç Yapımı

Tüm malzemeleri temin ettikten sonra işe koyuluyoruz. Aşağıdaki adımları takip ederek istediğiniz çiçekli taç modelini kolayca yapabilirsiniz.

 1. Kafa çevresini bir mezura ile ölçün ve teli ölçüye göre kesin.
 2. Kalın teli kafaya oturacak şekilde çember haline getirin.
 3. Çiçeklerin sapları varsa kesin. Saplarını kısalttığınız çiçekleri ince tel ile çember haline getirdiğiniz kalın telin üzerine tutturun.
 4. Büyük/küçük elinizdeki tüm çiçekleri kalın tel ile yaptığınız taca ince teli kullanarak bağlayın.
 5. İsterseniz tacın tamamına ya da yarısına çiçekleri tutturabilirsiniz. Diğer yandan çiçeklerin rengine uyumlu bir kurdele kullanarak çiçekli tacın doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.
 6. Son olarak tacın açık kalan iki ucunu birbirine kıvırarak tutturun. Böylelikle çiçekli taç hazır.

Çiçekli Taç Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde yapılan çiçekli taçları satarak para kazanmanın farklı yöntemleri var. Öncelikle el yapımı çiçekli taç modelleri satışı için düğün malzemeleri satan mağazalara giderek bu işi yaptığınız söyleyebilir, onlarla anlaşma yoluna giderek yaptığınız çiçekli taç sayısı kadar (adet başına) para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca gelin buketi yaparak para kazanmak isterseniz linke tıklayarak ulaşacağınız sayfayı mutlaka okumanızı öneririm.

Eğer bu işi evde kendi başınıza yaparak hiç kimseye bağlı kalmadan kazanç sağlamak istiyorsanız; ürünlerinizi duyurmanız gerekiyor. Bunun için Facebook, Twitter veya Instagram gibi sosyal medya sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu sitelere reklam vererek ya da sayfa açarak ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşabilir, takipçiler kazanmaya başlayarak onlara satış yapabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise referans. Yani bu işi yaptığınız ilk olarak arkadaşlarınız, komşunuz ya da aile çevrenizle paylaşın. Onlara çiçekli taç modelleri yapıp sattığınızı, ihtiyacı olanlar var ise uygun fiyatlarla tek tek ya da toptan çiçekli taç satışı yapabileceğiniz söyleyebilirsiniz. Herkesin zevkine hitap eden çiçekli gelin tacı, çiçekli nişan tacı veya özel günler için çiçekli taç yaptığınız takdirde inanın hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Çiçekli Taç Fiyatları Ne Kadar?

Evde ek iş yaparak para kazanma yöntemleri arasında yer alan “Çiçekli Taç İşi” yapmaya karar verdiyseniz; kaliteli işler çıkarmanız, titiz bir çalışma yapmanız ve onlarca çeşit çiçekli taç modeli üretmeniz gerekir. Zira tek bir model yapıp da herkese hitap edemezsiniz. Herkesin zevki, beğendiği renk ya da çiçek modeli farklıdır. O yüzden bu işi yapmaya başlamadan önce hangi modellerden yapmak istediğinize dair bir plan yapmalısınız.

İşe başladıktan sonra müşteri çevresinin oluşması için ilk etapta fiyatları piyasadan biraz daha ucuz tutun. Adet bazında satılan çiçekli taç fiyatları 5 TL ila 50 TL arasında değişiyor. Örneğin küçük çiçekler ile yapılan çiçekli taçlar 5 TL’den satılırken, büyük çiçekler ile yapılan çiçekli taç modelleri 35 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Büyük ve küçük çiçekler kullanılarak yapılan çiçekli taç çeşitleri ise 50 TL’ye varan fiyatlarla satılabiliyor.

Fiyatlandırma yaparken kullandığınız malzemelerin size olan maliyetini göz önünde bulundurun. En doğru fiyatlandırmayı 1 adet çiçekli taç yaparken ne kadar para harcadığınızı hesaplayıp, maliyetin en az 3 katını hesaplayarak yapabilirsiniz. Örneğin; 4 TL’lik malzeme kullanarak yapılan çiçekli taç fiyatı 12 TL olarak belirlenebilir.

Çiçekli Taç Yapıp Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde yapılan ek işler para kazanmada önemli rol oynuyor. Ancak yapılan her işten kazanılacak olan miktar, sizin performansınız, ortaya çıkardığınız işin kalitesi ve yaptığınız satışın çokluğuna bağlı olarak değişiyor.

Evde çiçekli taç işi yaparak para kazanmak da aynı şey. Size günde kaç tane yaparsanız ve kaç tane ürün satarsanız o kadar fazla gelir elde etme şansı bulabilirsiniz. Küçük bir örnek vermek gerekirse diyelim ki; yaptığınız çiçekli taçların tanesini 10 TL’den satıyorsunuz. Günde 5 tane satsanız (hafta sonları hariç) ayda 1000 TL civarında para kazanabilirsiniz. Bunun 250 TL’si maliyet olsa cebinize kalacak olan para 750 TL’dir. Nasıl, günde sadece bir kaç saat harcayarak kazanılan bu miktar iyi para değil mi?

Gelinlik, nişan ve özel günler için çiçekli taç işi yaparak para kazanma fırsatının genel işleyişi bu şekilde. Bundan sonra sizin kararınıza ve yaratıcılığınıza kalmış. Sizler de evde çiçekli taçlar yaparak ek kazanç sağlayabilirsiniz.

1 1 0 0 0 1
 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Ayak ağrısına ne iyi gelir ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478