Depresyonu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Depresyonu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Şeker tabii ki moralin yükselmesini sağlar. Bunu çikolata yoğunluklu almak yerine doğal şekerin bol bulunduğu gıdalardan almanız daha uzun süreli ve etkili biz çözüm olacaktır.

Egzersiz ile forma girin. Koşarak vücudunuzdaki endorfin miktarını yükseltebilirsiniz. Endorfin beyin aktivitelerinin yükselmesini sağlayan bir hormondur. Ama endorfini üretmek için maraton koşmak zorunda değilsiniz. Belirli bir alan etrafında bir yürüyüş yaparak ya da köpeğinizi gezdirerek 10-15 dakika içinde vücudunuzda endorfin üretimini başlatabilirsiniz. Bu hormon sayesinde günün geri kalanında kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Mutlu şeyler düşünün. Son zamanlarda yapılan bir çalışmadan alınan sonuçlara göre mutlu şeyler hayal eden insanların daha iyimser bir tavır göstermeye başladıkları ve var bu insanlardaki depresif ve kötü etkilerin yok oldukları gözlenmiştir. Bu yüzden stresli olduğunuz zamanlarda insanların ve dolayısıyla gürültünün olmadığı bir ortamda gözlerinizi kapatarak sizi en çok mutlu eden kişi ve durumları düşünebilir ve vücudunuzda mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlayabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Depresyon İçin Doğal Tedaviler Nelerdir

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478