Düzenli Uykunun Cilde Faydaları

Düzenli Uykunun Cilde Faydaları

30-50 yaş arası kadın üzerinde yapılan araştırmada ortaya çıktı ki, çok uyuyan kadınlar, az uyuyan kadınlarla karşılaştırıldığında daha uzun ömürlü olurlar. Az uyuyan, düzenli uyku moduna uymayan kadınların cildinde kırışıklıklar ve lekeler daha sık meydana gelir. Üstelik deri de kendi esnekliğini kaybettiği için yaşlılık belirtileri daha çabuk belli olur.

Düzenli uyku moduna uyan kadınların ciltleri, az uyuyan kadınlarla karşılaştırıldığında hatta güneş ışınlarına maruz kaldığı zaman da çok zarar görmüyor. Böyle cildin kendini tez zamanda yenilendiği ispat edilmiştir.

Kronik uykusuzluktan muzdarip insanların şişmanlığa, kansere ve diyabet hastalığına yol açtığı da söyleniyor. Bir de uyku moduna titizlikle uyan kadınların kendilerini daha seksi ve zinde hissettiği belirtildi. Sağlıklı yaşam ve güzellik için uyku saatlerini azaltmayın!

Uyku İçin Önemli Uyarı

Melatonin hormonu sağlıklı yaşam ve rahat uykudan sorumludur. Karanlık (tam karanlık olsun) ve gece onun iki önemli şartıdır. Çünkü bu hormonlar ancak karanlık ortamda iyi üretilir.

Melatonin, sadece rahat uyku getirmiyor, aynı zamanda, vücudu kurtarmak için yardımcı olur: sinirleri yatıştırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, kalp-damar sistemini dengeler. Ayrıca, melatonin gençleştirici etkisi vardır ve ömrü uzatmaya yardımcı olur. Sağlıklı yaşamın ve güzelliğin sırrı düzenli uykuda olduğunu hiç bir zaman unutmayın.

3 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Karma cilt nedir ve nasıl bakım yapılmalı?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478