Ereksiyon Bozukluğuna Karşı Doğal En İyi Çözümler

Ereksiyon Bozukluğuna Karşı Doğal En İyi Çözümler

Ereksiyon bozukluğu ile karşılaşıldığında herhangi bir bitkisel ürün kullanmadan önce yapılması gereken bazı basit davranışlar ve uygulamalar da mevcuttur:

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Ereksiyon olamama durumunda kendi kendinize tedavi yöntemleri denemeden önce bir doktora danışmanız yararlı olur. Çünkü ereksiyon bozukluğu başka hastalıkların da belirtisi olabilir. Örneğin kalp hastalıkları ve yüksek kolestrolereksiyon problemlerine neden olabilir. Doktorunuz hem kalp sağlığını ve ereksiyon olmayı iyileştirecek tedaviler uygulayabilirler. Doktorun tavsiye edeceği yöntemler, kilo verme, kolestrolü düşürme ve kan kanallarını açıcı ilaçlar kullanma olabilir.

Eğer ereksiyon bozukluğuna neden olan başka bir hastalık tespit edilemezse doktorunuz genel yöntemleri uygulayacaktır. Bu durumda doğal ve bitkisel yöntemleri de ereksiyon olamamayı ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz fakat doktorunuza muhakkak danışınız. Hangi yöntemi denerseniz deneyinereksiyon olamama son derece yaygın ve genel bir problemdir ve çözümü son derece kolaydır. Kendiniz ve partnerinizin gayretiyle doğru yöntemi bulmanız hiç de zor olmayacaktır.

HAYAT TARZINIZI DEĞİŞTİRİN

Ereksiyon olamamaya hayat tarzını değiştirmek ve diyet yapmak genelde iyi gelir. Kilo vermek ve spor yapmak gibi hayat tarzı değişiklikleri cinsel fonksiyonları iyileştirir. Sigara ve alkol kullanmayanların da cinsel performanslarının daha yüksek olduğu ve cinsel fonksiyonlarının da sağlıklı bir şekilde olduğu bilinen bir gerçektir. Kakao, antep fıstığı ve fındık gibi besinler de yapılan diyetlerde kullanıldığında cinsel gücü artırmaktadır.

PANAKS GİNSENGİ

 Bitkisel Viagra olarak da bilinir. Hakkında önemli araştırmalar yapılmıştır.Ginsenosidler, Panax ginsengin içinde ereksiyonun iyileştirilmesi için hücresel düzeyde bulunan bir elementtir.

Kanında yüksek lipidi ve metaboliksendromu olanlar için panaks ginsengi daha etkilidir. Bu bitkinin bir anti-enflamatuar etkiye sahip olduğu, akciğer fonksiyonunu geliştirdiği ve diğer hastalıklarda kan akışını iyileştirdiği bilinmektedir.

Bazı çalışmalar rhodiolaroseanonereksiyon problemlerinin çözümünde faydalı olabileceğini ortaya koymaktadır. Bu kişilerin cinsel fonksiyonlarında çok önemli gelişme gözlenmiştir. Rhodiolarosea vücuda enerji verir ve yorgunluğu giderir.

DEHİDROEPİANDROSTERON (DHEA)

DHEA, adrenal bezleri tarafından üretilen doğal bir hormondur. Vücutta hem östrojen hem de testosterona dönüştürülebilir. Bilim adamları, diyet takviyesini vahşi yam ve soyadan yaparlar.

Bilimsel çalışmalar ereksiyon bozukluğu olan erkeklerin DHEA düzeylerinin düşük olduğunu belirtir. Son yıllarda DHEA’nın diyabet hastalığına karşı da kullanılabileceği ortaya çıkmıştır. Organlar arasındaki kan hareketlerini etkilediği için diyabetin ereksiyon bozukluğuna da neden olabileceği bilinmektedir.

L-ARGİNİN

L-arginin vücudumuzda bulunan bir amino asittir. Vücutta nitrik oksit üretilmesini sağlar. Nitrik oksit kan kanallarını rahatlatarak sağlıklı bir ereksiyona erişilmesini sağlar.

Bir başka çalışmada L-arginin, ağaç kabuğundan üretilen piknegenol maddesiyle birlikte kullanıldığında araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 80’inde ereksiyon halinin ve cinsel işlevlerin düzelmiş olduğu tespit edilmiştir. Plasebo ile karşılaştırılarak yapılan bir çalışmada da L-arginin daha güvenli ve etkili bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

AKUPUNKTUR

Çoğu araştırma akupunkturun ereksiyon olamama durumuna karşı etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Yapılan testlerde akupunktur çoğu deneğin ereksiyon kalitesini de artırmıştır. Son yıllarda yaygınlaşan bir alternatif tıp tedavi yöntemi olan akupunkturun ereksiyon bozukluğunun giderilmesi konusunda çok fazla potansiyeli bulunmaktadır.

Ereksiyon olamamaya katkıda bulunan sigaranın bırakılmasında da akupunktur önemli bir yöntemdir. Akupunkturun tek riski kendinizi emanet edeceğiniz akupunkturcudur. Bu konuyu iyi araştırmak gerekir.

YOHİMBİN (YOHİMBE)

Afrika’da yetişen yohimbin ağacının kabuğundan elde edilen bir takviyedir. İlaçla beraber de kullanıldığında areksiyon olmaya katkıda bulunduğunu araştırmalar ortaya koymaktadır.

Bazı Amerikalı ürologlar yohimbeyiereksiyon olamama durumunda tavsiye etmemektedir. Bunun nedeni yapılan araştırmaları yeterli görmemeleridir. Yan etkilerinin vücuda zarar verebileceği söylenmektedir. Bu yan etkiler arasında kan basıcının ve kalp atışının yükselmesi ve sinir hali sayılmaktadır.  Bu nedenle yohimbin kullanmadan önce bir doktora danışmak gerekir.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

En Çok Kazandıran Yatırım Araçları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478