Google AdSense İle Nasıl Para Kazanılır

Google AdSense İle Nasıl Para Kazanılır

Google Adsense dünya çapında faaliyet gösteren büyük bir reklam ağıdır. Adsense reklam verenler ve yayıncılar olarak ikiye ayırılır. Eğer sitenizde reklam yayınlamak istiyorsanız Adsense’ye başvurup reklam hesabı açmanız gereklidir. Ama belirtmeliyizki Adsense’den onay almak çok zor ve zahmetli bir iştir. Reklam politikaları bir hayli fazladır ve bunlardan birini dahi ihmal etseniz onay alamazsınız. Bu yazımızda sizlere onay alabilmek için birkaç taktik vereceğiz.

Google Adsense İle Nasıl Para Kazanabilirim?

İnternet üzerinden yüksek kazançlar sağlamak istiyorsanız kesinlikle Adsense yayıncısı olmanız gereklidir. Yalnız para kazanabilmek için onaylı bir Adsense hesabı yeterli değildir. Yüksek ziyaretçi kitlesine sahip bir internet sitesi sahibi olmalısınız. Aynı zamanda youtube hesabı açıp videolar yükleyerekde para kazanabilirsiniz.

Google yayıncılarını korumak için birçok önlem almıştır. Bazı kişiler gibi bende kendi reklamlarıma tıklarım para kazanırım gibi bir düşünceye kapılırsanız hesabınız en fazla 1 gün içinde kapatılacaktır. GooGle gibi gelişmiş bir altyapıya sahip şirket bunun gibi sahtekarlıkları kolay bir şekilde anlamaktadır.

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Adsense onayı alabilmek için yüksek hitli ve tasarım açısından gelişmiş bir siteye sahip olmanız gereklidir. Ayrıca siteniz eski olursa onay almanız daha kolay olur. Bir site açıp hemen Adsense’ye başvuru yaptığınızda sonuç %99 olumsuz olacaktır. Adsense reklam politikalarına çok önem veriyor. Bu sebeple başvuru yaparken sitenizin Adsense politikaları ile uyumlu olmasına dikkat ediniz.

AdsensePin Onayı Nasıl Yapılır?

Adsense hesabınız onaylandı ve para kazanmaya başladınız. Google sizden daha sonra adresinizi doğrulamanızı isteyecektir. Hesabınızdaki kesinleşen kazanç 20 TL’yi geçtikten sonra Google tarafından size posta aracılığı ile bir pin gönderilecektir. Bu posta bazen 2-3 ay sonra bazen 1 yıl sonra bazende hiç gelmemektedir. Gönderilen pin elinize ulaşmaz ise 20 gün sonra yeni bir pin talebinde bulunabilirsiniz. 3 kez pin talebinde bulundunuz ve pin size ulaşmadıysa, hesabınızı kimlik göndererek onaylatabilirsiniz. Bunun için kimliğinizin arkalı önlü fotoğrafını Adsense’ye iletmelisiniz. Kimliğinizi gönderebilmeniz için Adsense panelinizde bir buton açılacaktır.

Adsense’den Nasıl Yüksek Kazanç Sağlayabilirim?

Yüksek kazançlar sağlamak için şüphesiz niche kelimelere ihtiyaç vardır. Niche kelimeler, internet üzerinde düşük rekabete sahip kelimeler anlamına gelmektedir. Adsense, bu kelimeler üzerinde faaliyet gösteren sitelerden gelen tıklamalarda daha fazla ücret ödemektedir. Niche kelimelere örnek verecek olursak;  ‘haberler’ kelimesi çok popüler bir kelimedir. Ama ‘haber oku’ kelimesi ‘haberler’ kelimesine göre daha az aranmaktadır. Yani ‘haber oku’ kelimesinde fazla rekabet yoktur. Bu durumda ‘haber oku’ kelimesi ile sitenize giren kullanıcılar reklamlarınıza tıkladığında daha fazla kazanırsınız.

Adsense İle Para Kazanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Reklamlarınıza sahte veya spam tıklamalar gelse bile bu tıklamalar sayılır ve ücreti panele yansır. Ama bu durum fazla sürmez. Adsense bir günün tıklamalarını diğer gün analiz ederek sahte veya gerçek olduğunu anlamaktadır. Ayrıca Adsense hesabınız ne kadar eski ise o kadar güvenilirdir. Yeni açılan hesaplar için daha sıkı güvenlik önlemleri uygulanır. Size tavsiyemiz Adsense üzerinden spam ile para kazanmaya çalışmamanızdır. Böyle büyük bir şirket bu tür sahtekarlıklara karşı gerekli önlemleri almıştır. Ayrıca reklamlara zorla tıklattırmakda bir diğer ban sebebidir. Bu tür yollarla ile ödeme alamazsınız.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Tavuk Dünyası bayilik

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478