Güneş lekelerinden doğal yollarla %100 kurtulun!

Güneş lekelerinden doğal yollarla kurtulun

Güneş lekeleri, maalesef ki cildinizin uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmasının sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yaz aylarında cildinize yerleşen güneş lekelerinden kurtulabilmek için evinizde doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Sizler için güneş lekelerinden doğal yollarla kurtulmanın yollarını adım adım anlatacağız.

Güneş lekelerinden kurtulmak mı? Evet, evde deneyebileceğiniz ve sonucunda işe yarayacak bir çok teknik var. İşte, güneş lekeleri için en natural ve en etkili teknikler…


Limonla güneş lekelerinizi giderin!

Taze bir alın ve bir çay taplasına limonun suyunu sıkın. Limon suyumuzu Pamuk yardımıyla lekeli bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı yaklaşık 30 dakika kadar bekledikten sonra yavaş bir şekilde soğuk suyla durulayalım. Bu tekniği her gün sıkılmadan belli bir süre uyguladığınmızda gözle görülür lekelerinizin açıldığını göreceksiniz.

Bir başka alternatif ise

Bir yemek kaşığı kadar şeker ve bir yemek kaşığı kadar limon suyunu karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı Lekeli kısımlara 2 dakika kadar peeling yapın. Peeling uyguladıktan sonra karışımımızı lekeli bölgelerde 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra uygulama yaptığımız bölgeleri soğuk suyla yıkayın. Bu karışımı 2 veya 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Aloe vera sayesinde cildinizi yenilemeye ne dersiniz!

Aloe vera bitkisinin iyileştirici ve yumuşatıcı etkisi sayesinde, koyu bölgelerimizin rengini açmaktadır ve güneşden aldığımız hasarları onarır. Bunun yanı sıra, cildinizi yeniler. Aloe vera bitkisinden elde ettiğimiz jelimizi lekeli bölgelere uyguluyoruz ve yarım saat bekliyoruz. Daha sonra yüzümüzü duruluyoruz. Bu tekniği her gün yüzünüze uygulayabilirsiniz

Elma sirkesi ile cilt sorunlarına ve problemlerine son!

Elma sirkesi bildiğimiz üzere pek çok cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Kararmış ve hasar gören hücreleri soyar cildi ise onarır. 1 yemek kaşığı elma sirkesine, 1 yemek kaşığı su ve 1 çay kaşığı balı karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımı Lekeli bölgeye sürüyoruz ve 10 dakika kadar beklettikten sonra karışımı cildimizden temizleyip duruluyoruz. Bu tekniği en az günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

Yeşil çay sayesinde cildinizi güzelleştirebilirsiniz!

Yeşil çay, sadece metabolizmamızı hızlandırmakla kalmıyor ve içerdiği antioksidanlar yardımıyla cilt sorunlarımıza iyi geliyor ve cildimizi güzelleştiriyor. Yeşil çay’ın poşetini sıcak suda 10 dakika kadar bekletiyoruz. Poşetimizi sudan aldıktan sonra soğumasını bekliyoruz ve lekeli bölgelere uyguluyoruz. Bu tekniği evinizde günde iki defaya kadar uygulayabilirsiniz.

Güneş lekeleriniz için kil maskesi!

Kil, cildinizin rengini açar ve cildinizdeki güneş lekelerini giderir. Uygulanan bölgede Kan dolaşımını hızlandırır, gözeneklerinizi arındırıp, cildinizdeki ölü hücreleri yok etmeye yarar. 2 yemek kaşığı kadar kil ve ve bir miktar gül suyunu macun kıvamına getirinceye kadar karıştıralım. Sonrasında bir miktar aloe vera jeli ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Bu hazırlamış olduğumuz karışımı lekelerinizin üstüne sürüp 20 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Daha sonra uygulama yaptığımız kısmı soğuk suyla durulayın. Bu programlamayı haftada 2 veye 3 defa uygulayabilirsiniz.

Nohut unu ile cildinizin tonunu eşitleyelim!

Temiz bir kaba 2 yemek kaşığı kadar nohut unu ilave ediyoruz, biraz zerdeçal ekliyoruz, 1 çay kaşığı kadar limon suyu ve 1 çay kaşığı kadar süt ekleyip macun kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu karışımı cildinize sürüp yaklaşık 15 dakika kadar bekliyoruz. Daha sonra uyguladığımız kısımları soğuk suyla duruluyoruz. Bu tekniği haftada 2 veya 3 kez uyguladığınız zaman, cildinizin tonunun eşitlendiğini ve lekelerin artık kaybbulunduğunu görebileceksiniz.

Yüzünüzdeki güneş lekeleri için salatalık

Günlük hayatta tükettiğimiz Salatalık, cilde rahatlık ve tazelik veriyor. Aynı zamanda salatalığın, içerdiği C vitamini güneş lekelerinin zamanla bitmesine yardımcı oluyor.
Yapılışına geçelim.
Yarım salatalığı ince ince dilimleyin ezin ve lekeli bölgelere uygulayalım. 5-10 dakika bekleyip. Beklemeden sonra uygulama yaptığımız yerleri soğuk suyla durulayın. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi sütü ile cilt bakımı!

Hindistan cevizi sütü cildinizin onarılmasına ve toksinlerden atılmasına yardımcı oluyor. Hindistan cevizi sütünün beyazlatıcı özelliği yardımıyla da güneş lekelerinizin açılmasını sağlar. Hindistan cevizi sütünü lekeli bölgeye sürüp ve kurumasını bekleyin. Daha sonra uygulama yaptığınız bölgeyi soğuk suyla durulayın. Bu programlamayı günde 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.

Sandal ağacı tozu ile, Güneş lekelerinden kurtulun!

2 kaşık sandal ağacı tozunu, 1 kaşık limon suyu ve biraz gül suyunu karıştırıp macun hale getiriyoruz. Elde ettiğimiz Bu macunu yüzümüzdeki güneş yanıklarının veya lekelerin bulunduğu bölgelere sürüp 15 dakika kadar bekliyoruz. Daha sonra uygulama yaptığımız alanı soğuk suyla duruluyoruz.
Bu uygulamamızı haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Yoğurt sayesinde lekelerinizden kurtulun!

Yoğurt, cildimizi yatıştırır ve lekeli görüntüyü ortadan kaldırır.
Bunun için 1 tatlı kaşığı yoğurdu alıyoruz, ve biraz sulandırarak ayran kıvamına getiriyoruz. Karışımı elde ettikten sonra Pamuk yardımıyla lekeli bölgelerinize sürüyoruz. Uygulamayı Yaklaşık 10 dakika bekletip sonra duruluyoruz. Bu uygulamayı da günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

3 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Rulet Nasıl Oynanır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478