Kabızlık Nasıl Giderilir, Nedir?

Kabızlık Nasıl Giderilir, Nedir?

Kabızlık

diğer bir adıyla konstipasyon’dur, bağırsaktaki hareketlerin yavaş gerçekleştiği durumlarda meydana gelen rahatsızlık anlamına gelir.
Bir hayli fazla insan düzenli olarak bağırsak problemi yaşar. Hemen hemen herkes hayatında kabızlık sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. Kabızlık, hormonel nedenlerle, kadınlarda daha fazla görünür. Kabızlık sorununa yol açan çok fazla neden hayatınızda var olabilir. Hayat tarzınız, yeni başladığınız bir diyet, stres, uyku sorunlarınız, seyahatleriniz, bunların biri ya da birkaçı kabızlık sorunu yaşamanıza neden olmuş olabilir.

Uzmanlar bağırsaklarınızın işlevini beklediğiniz gibi yerine getirmediğini fark ettiğinizde 2-3 gün beklemeden derhal bir şey yapmanızı önerirler. Vücudunuz rahatsız olduğunu size belli edecektir ve buna dikkat etmek gerekir. Ayrıca, bu soruna çözüm bulmak, ilaç kullanmaya gerek kalmadan, son derece kolaydır. Doğal laktasifler eczaneden alacağınız ilaçlardan çok daha kolay erişilebilir durumdadır. Halihazırda evinizde bulunuyor dahi olabilir. Laksatif ve lifli yiyecekler kabızlık sorununda en önemli çözümlerdir.

Kabızlığa Ne İyi Gelir, İyi Gelen Doğal Şeyler

3 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Altın Fiyatlarının Değişim Nedenleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478