Kahve telvesini çöpe atmayın çünkü!

Kahvenizin telvesini çöpe atmayın çünkü!

Siyah nokta canınızı mı sıkıyor? Siyah noktalarınızı temizlemek, selülitlerinizden kurtulmak, cildinizi ölü derilerden temizlemek ve arındırmak için pahalı ürünler ve kremler kullanmanıza gerek yok! Çünkü, size doğal ve ekonomik bir önerimiz var. Türk kahvesinin telvesiyle güzelleşmenin ve cilde nasıl faydalı olabileceğini anlatacağız.

Bu önerimizi lütfen not alın: Kahve telvenizi çöpe atmayın çünkü mükemmel bir şekilde değerlendirebilirsiniz hemde çok kolay. Bütçe dostu ve doğal içerikli bakım yapmanızın ayrıntıları için özel yazımızı okumaya devam edin, bu bakımı çok seveceksiniz.

Kahveyle siyah noktalara son verin

Türk kahvenizi afiyetle içtikten sonra kalan telvesini soğuttuktan sonra cildinizde siyah nokta olan bölgelere dairesel hareketlerde masaj yaparak sürün. Yaklaşık cildinizde 10 dakika kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu işlemi haftada 1 kez yapabilirsiniz, siyah noktaların azaldığını göreceksiniz ve cildiniz daha temiz görünecek.

Kahveyle topuk çatlaklarınıza ‘elveda’ deyin!

Topuklarınızda ki çatlaklardan kurtulmak için biraz zeytinyağı biraz da Türk kahvesi telvesi yeterli. Ayak topuklarını yumuşatmak için sıcak suda ortalama 5 dakika bekletin, topukların yumuşamasına bağlı olarak süreyi uzatabilirsiniz. Ayaklarınızı yumuşattıktan sonra hafif nemli olacak şekilde kurulayın. Topuklarınıza yetecek miktarda Türk kahvesi telvesi ile  zeytinyağını karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı topuklarınıza ovalayarak sürün. Çatlaklara daha etkili olması için ayaklarınızı streç filmle sarın ve ayaklarınıza pamuklu çorap giyin. Bu şekilde gece ayağınızda kalabilir veya birkaç saat bekletip çıkarabilirsiniz. Bekleme işleminden sonra ayaklarınızı Ilık suyla yıkayın ve yumuşacık topuklara merhaba çatlaklara elveda deyin!

Kahveyle pamuk gibi elleriniz olsun

Özellikle kış aylarında kuruyan, çatlayan ve sertleşen elleriniz için Türk kahve telvesi harika bir çözümdür! Ellerinizi biraz ıslatıp kahve telvesini avucunuzun içine alın ve ovalayın ve telvenin ellerinizin her tarafına değmesini sağlayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın. Sonucunda ellerinizde yumuşacık bir his oluşacak ve güzelleşecektir.

Selülitlerden kahveyle kurtulmak mümkün

Türk kahvesi içerisinde ki antioksidan özler sayesinde kahve, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıp istemediğiniz selülitlerden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Bunun için öncesinde, bacaklarınıza yetecek miktarda Türk kahvesi telvenizi bir kaba biriktirin. Duşa girip selülitli bölgelerinize kaba biriktirdiğiniz kahve telvesini masaj yaparak sürün ve ovalayarak yedirin. Ortalama 10 dakika gibi bekletip ılık suyla yıkayın. Bu işlemi haftada bir defa yapar, selülit giderici yöntemleri de uygularsanız, selülitsiz bi görünüme kavuşacaksınız.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Güneş lekelerinden doğal yollarla %100 kurtulun!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478