Mobilden Para Kazanma 2020

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanma – Mobilden Para Kazanma 2020

Bildiğiniz gibi ünlü markalar tarafından sürekli mobil cihazlar geliştirilmekte ve piyasaya sunulmakta. Son dönemlerde mobil uygulama geliştirerek para kazanan bir çok kişi vardır ve bu iş son derece kârlıdır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar uygulama geliştiricileri için bu sektör oldukça sınırlıydı. Bunun sebebi işletim sistemi seçeneklerinin sınırlı olmasıydı. O yıllarda işletim sistemi olarak sadece Windows Mobile, İOS ve Blackberry OS vardı. Ancak şimdiki zamanda yeni mobil işletim sistemelerinin piyasa çıkması ve kullanıcı sayısının her geçen gün artması ile sektör oldukça değerlendi. Bu sayede mobil uygulama geliştirip, bu uygulamayı bütün dünyaya sunarak oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Sermaye Gerekmiyor %100 Kâr Ediyorsunuz

Sermayesiz olarak uygulamalar geliştirebilirsiniz. Bu iş için kodlama dili bilmeniz yeterli. Sadece kodlama yaparak sermayeye gerek olmadan %100 kâr elde edeceksiniz. Apple AppStore, Google Play Store ve Nokia OviStore gibi büyük uygulama mağazalarının hepside son zamanlarda milyarlarca dolar kâr elde etmekte. Mobil uygulamalar ile reklam yapmak, ürünleri ve hizmetleri tanıtmanın, sosyal bilgi paylaşımını fazlalaştırmanın en kolay ve en etkili yollarından biri olmuştur.

Mobil uygulama pazarı oldukça geniş bir kitleye hitap etmekte. Bu doğrultuda başarılı olmak isteyen geliştiriciler çok az bir başlangıç yatırımı ile daha da başarılı olabilirler. Örnek olarak AngryBirds mükemmel bir başarı yakalayan ve oyun kategorisinde en iyi olan uygulamalardan birisidir. Bu kategoride farklı birçok uygulama olsadaAngryBirds en popüler olan ve en çok satan uygulamalar arasında ilk sıralarda yer almış, geliştiricisi Rovio’ya inanılmaz rakamlar kazandırmıştır.

Mobil Uygulamaların Başarılı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen milyonlarca kez indirilen ve popüler olan birçok uygulama bulunmaktadır. Ancak bu uygulamalardan sadece birkaç tanesi beğenilir. Uygulamanızın beğenilmesi kaliteli ve orjinal olmasına bağlıdır. Örnek olarak gösterdiğimiz AngryBirds, ücretli olarak satılmasının yanında ücretsiz olan bir sürümünü de kullanıcılara sunmuştur. Ücretsiz sürümde reklamlar mevcuttur ve esas gelir bu reklamlardan gelmektedir. Uygulamanın geliştiricisi olan Rovio, uygulama satışından daha çok reklamlardan gelir elde etmiştir.

Uygulamanın başarılı olması büyük ölçüde kullanan kişi sayısına ve uygulama içinde harcanan süreye bağlıdır. Rovio uygulama geliştirme konusunda oldukça deneyimli olan bir şirkettir. Geliştirme ekibinde çalışanlar mobil kullanıcıları kendine çekecek ve uygulamayı tekrar tekrar kullanmalarını sağlayacak bir oyun geliştirmeye çalışıyordu. Şirket yayınladıkları buuygulamayı düzenli olarak güncelledi ve aynı zamanda güncellemelerin bedava sürümderinide yayınladı. AngryBirds diğer android oyunlarını geride bırakarak ilk sıralara çıkmayı başarmıştır. Dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Sosyal Medya Uygulaması Geliştirmek

Uygulama marketlerinde başarıya ulaşmanın en iyi yollarından biri sosyal medya uygulamaları geliştirmektir. Uygulama geliştiricilerinin biraz daha fazla uğraş göstererek geliştirdiği bu uygulamalar kullanıcıları, arkadaşları ile internet üzerinden bilgi paylaşmaya teşvik eder. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamaları bu kategoriye örnek verilebilecek en popüler hizmetlerdir.

Sosyal medya uygulamaları geliştirdiğinizde çok fazla gelir elde edemeyebilirsiniz. Ancak uygulama içi satın alma ekleyerek daha fazla kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır. Örnek olarak belirli uygulama geliştiricileri ufak miktarlar karşılığında kullanıcılara reklamsız sürüm sunarak gelir elde eder. Bu yöntem çok etkilidir ancak, uygulama geliştiricinin biraz daha fazla zaman ve çaba harcamasına sebep olur.

Markalar İle Ortaklık Kurmak

Uygulama geliştiricilerin veya şirketlerinin çoğu uygulamaları kullanıcılara sunmak için mobil markalar ile ortaklık kurar. Süreç doğru ve etkili bir şekilde planlanırsa her iki tarafda bu ortaklıktan kârlı çıkar. Bununla beraber uygulamayı geliştiren kişi gelirin küçük bir bölümünü alırken marka kârın büyük bölümüne sahip olur.

Ayrıca her markanın kendine özgü şartları vardır. Bu şartların bazıları geliştiricinin kendini frenlemesine sebep olur. Yinede çalışmalarını herkese göstermeyi ve mobil uygulama pazarında fark edilmeyi isteyen geliştiricilere tavsiyemiz marka ortaklığı kurmadan geliştirdiği uygulamayı tek başına yayınlamasıdır.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Bayilik

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478