Robotik Pyeloplasti Avantajları

Robotik Pyeloplasti Avantajları

Robotik Pyeloplasti, klasik cerrahinin aksine ameliyat yarası izi bırakmaz. Robotik Pyeloplastide üç küçük insizyon deliği ile bütün işlem, karında geniş bir dikiş izi bırakılmadan gerçekleştirilmiş olur.

Robotik Pyeloplasti, açık cerrahi operasyonlara nazaran daha kısa sürede iyileşme sağlar. Bunun nedeni Robotik Pyeloplastinin daha az invazif bir işlem olması dolayısıyla hastanın kendisini daha hızlı toparlanmasını, hastanede kalış süresinin daha kısa olmasını ve hastanın günlük aktivitelere daha kısa zamanda dönmesini sağlar. Genelde Robotik Pyeloplasti ardından hasta 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde olağan günlük faaliyetlerine dönebilmektedir. Oysa bu süre cerrahi operasyonlarda 6-8 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Robotik Pyeloplasti aynı zamanda laparoskopik ameliyatlara nazaran daha öz ve daha güvenli bir operasyon türüdür. Robotik Pyeloplastinin robotik bir işlem olması nedeniyle laparoskopiye nazaran uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

UPJ darlığı tedavisinde Robotik Pyeloplasti

Laparoskopik ve robotik yöntemler arasında en sık kullanılan cihaz, Da Vinci Robotu tekniğidir. Bu robotun üstün yönleri, geniş hareket kabiliyeti sağlaması, yüksek çözünürlüklü optik kamera aracılığıyla oluşabilecek hataları en aza indirgemesidir.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Robotik Pyeloplasti Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478