Saç dökülmesi için maske

Saç dökülmesi için maske


Saç dökülmesine karşı maske tarifine mi ihtiyacınız var? O zaman doğru makalemizi okuyorsunuz! Sizlere, kendi evinizde yapabileceğiniz faydalı ve bir o kadar da uygun fiyatlı olan saç bakım maskemiz var.

Bu maskemizi haftada iki kez, saçlara düzenli uygulandığında mevcut saç dökülmesinin azaldığına ve saçlarınıza sanlılık geldiğini göreceksiniz. Maskemizi kesin uygulayın, mükemmel saçlara kavuşacaksınız!

Saç dökülmesi için maske tarifi?

Evinizde saç bakım Maskesi’ni yapabilmeniz için gerekli olan iki malzeme lazımdır: Su ve kuru maya yeterli olacaktır. Maya, içeriğinde bulunan protein ve B vitamini bulundurmasından dolayı saç dökülmesinin azalmasına su ve maya yardımcı olacaktır.

Saç için maya maskesi nasıl kullanılır?

Bu yapacağımız maske için iki yemek kaşığı kadar kuru maya, bir yemek kaşığı kadar da su ile bir kap’ta karıştırın. Elde ettiğini bu maskeyi saç diplerine yedirecek şekilde masaj yapar gibi uygulayın. Uygulamanın ardından masaj yaptığınız saçınızı streç filmle sarmanız gerek. Uygulamayı 1 saat civarı bekletip sonrasında durulayın. Bu maya maskesi saçın uzunluğuna ve çokluğuna göre maya ve suyun miktarını artırarak ayarlamalısınız.

Saç dökülmesi için maskenin faydası?

Hemen hemen her markette bulup uygun fiyata alabileceğiniz bu kuru maya,oldukca zengin vitaminli, bol mineralli ve protein içeriğine sahip olan maya saçlarınıza fayda sağlar. Kuru mayayı saçlarda maske olarak kullandığınızda saçların diplerine ve diplerinden köklerine ulaşıp ve besler, doğal olarak saçın kalitesi yükselir ve sağlıklı saçlarınızın olmasını sağlar.

Maya maskesi yapmanın püf noktaları?

Maskenin püf noktaları saçınızda ki uygulama en az bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayıp durulamanız gerekir. Saçlardaki uygulama 1 saati bulduktan sonra saçlarınızı çok sıcak yada çok soğuk su ile yıkarsanız, saçta bulunan maya saçınızdan tam olarak temizlenmez. Bu yüzden maske sonrasında saçlarınızı yıkarken mutlaka ılık suyu tercih etmelisiniz. Uygulama sonrasında saçlarınız biraz sertleştirebilir, Bu durumda ise saç dökülmesine iyi gelebilecek yağlar kullanarak saçlarınızın aşırıya kaçmamak şartıyla nemlendirme yapabilirsiniz.

Maske tarifiyle saç dökülmesi ne zaman durur?

Doğal olarak bu etki, uygulanan saç tipi ve kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Fakat genel olarak, ikinci kullanım veya üçüncü kullanımdan itibaren saç dökülmelerinizin giderek azaldığı fark edeceksiniz. En önemli kısım, bu uygulamayı sadece bir kereye mahsus yapıp sonra saç dökülmeleriniz geçmedi diye hemen boşvermeyin. Malum saç işi  önce sabır sonra disiplingerektiren bir iştir. Güzel sonuçlar elde etmek istiyorsanız her hafta iki kere saçlarınıza maske tarifini uygulayın.

Saç dökülmesinin nedenleri?

Saç dökülmeleri öncelikle kalitesiz şampuan kullanımı, dahilinde vitamin eksikliği, stres, saç derisindeki hastalıklar, emzirme dönemi, mineral eksikliği, vb. gibi saç dökülmesine yol açan etken nedenlerden bazılarıdır. Böyle durumlarda ilk olarak bir cildiye doktorunuza danışıp şikayetinizi anlattıktan sonra. Doktorunuz gerek duyuyorsa, sizlerden kan testi isteyecektir.

Saç dökülmesi için nasıl beslenmeliyim?

Unutmayalım ki saç dökülmelerinize karşı dışarıdan uyguladığınız bakımlar kadar, içeriden uygulayacağınız bakım da en önemlisidir. Bu yüzden iç bakımda kastettiğimiz, saç dökülmesine karşı faydalı ve etkili besinleri tüketmeye özen göstermeniz gerekir. Bunlardar örnekler ise: havuç, zencefil, avokado, nohut, ceviz, badem, balık, yoğurt, gibi yiyecekleri günlük öğünlerinize eklemelisiniz.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Bursa Ek İş İlanları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478