YouTube Kanalı nasıl başlatılır

YouTube Kanalı nasıl başlatılır

Bir YouTube kanalı başlatmak kolaydır, ancak video yapmak ve sadık bir takip oluşturmak daha zordur.

Adım 1: YouTube kanalınızı oluşturun

Bir YouTube kanalı oluşturmak, YouTube’a giriş yapmak ve profil resminizin altındaki “Kanal Oluştur” bağlantısını seçmek kadar basittir. Buradan, videolarınızı oluşturmak, yüklemek ve paylaşmak için araçlar ve öğreticiler bulabileceğiniz Kanal panosuna yönlendirileceksiniz.

İki seçeneğiniz olması için bir e-posta adresi sağlamanız gerekecektir. Kişisel e-posta adresinizi kullanarak ayrı bir kanal oluşturabilir veya sadece kanalınız için kullanmak üzere ayrı bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Ayrı hesaplara sahip olmanın huzurunu seviyorsanız, yanlışlıkla kişisel işle çapraz göndermeyin, sonra ikincisini seçin.

Detayları profilinizi doldurmak, İlgili bölümüne dahil unutmayın. Çekici bir kanal Başlığı görüntüsü yükleyin ve mobil cihazlarda ve bir web tarayıcısında iyi göründüğünden emin olun.

Adım 2: bir stratejiye karar verin

Birbirimizi ilgisi olmayan konular ile programın video sonrası olabilir, ama eğer YouTube üzerinden para kazanmak için çalışıyorsanız, belirli bir strateji gerekiyor.

YouTube kanalı Let’s Talk Money Joseph Hogue,” dürüst olmak gerekirse, miktar ve hayran favorilerine vurduğunuzdan emin olmak en büyük bölüm ” dedi. “Haftada bir video temeldi, ama gerçekten kanallarını büyütmeye çalışan birinin haftada iki tane üretmesi gerektiğini hissediyorum “”Hogue, söndürdüğünüz her video için belirli bir zaman ve gün ile bir program oluşturmayı önerir ” Rahat hissettiğiniz bir zamanlamayı ayarladıktan sonra, bu faktörleri de göz önünde bulundurun:

  • Her ay kaç video üreteceksiniz?
  • Onları hangi gün ve saatte yayınlayacaksınız?
  • Video açıklamalarınıza hangi bilgileri ekleyeceksiniz?
  • Kişisel hayatınızdan ayrıntıları içerecek misiniz yoksa daha resmi olacak mı?
  • Video küçük resimleriniz nasıl görünecek?
  • Hangi video konularını üreteceğinizi nasıl seçeceksiniz?

Hangi stratejinin sizin için çalışacağına dair bir fikir edinmek için nişinizdeki diğer popüler kanalları kontrol edin. Onları kopyalamayın, ancak bunları neyin işe yaradığı için ilham kaynağı olarak kullanın. Aynı öğeleri tekrar eden birkaç kanal görürseniz, bunu da yapmayı düşünmeniz gereken bir ipucu.

Video oluşturma ve yükleme 3. adım: Geliştirme yöntemi

Süreci basitleştirmek ve kolaylaştırmak için, videolarınız için bir sistem veya yöntem geliştirmek önemlidir.

Birçok başarılı YouTube kullanıcısı, bir oturumda birkaç video çekmeyi ve bunları toplu olarak işlemeyi önerir. Bu şekilde, tüm işleri bir kerede yapabilir ve daha sonra Önceden serbest bırakılmasını planlayabilirsiniz.

Süreci daha da kolaylaştırmak için adım adım kontrol listeleri gibi şeyler de geliştirebilirsiniz. Popüler araç TubeBuddy bu özelliği ve anahtar kelime araştırması gibi diğer yararlı kaynakları sunar. Video düzenleme programınızda klavye kısayollarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek de düzenleme işlemini hızlandırabilir. Kanalınızı ve gelirinizi büyütürken, bu görevlerde size yardımcı olacak bir editör veya sanal asistan kiralayabilirsiniz.

Ana fikir, sizin için çalışan bir sistem geliştirmektir, böylece neredeyse otomatik pilotta çalışabilirsiniz. Bu, senaryo yazmak, ilgi çekici videolar oluşturmak ve diğer stratejik planlama gibi diğer şeyler için enerjinizi serbest bırakır.

Adım 4: uyum ve revize

Sık sık bir adım geri atın ve hedeflerinize uygun olup olmadığınızı değerlendirin. Sana bakmak senin analytics görmek istiyorsan ulaşan hedef kitleye, ne kadar çok görüş sen alma, hangi konular bağlayın ve hangilerinin don ve diğer ölçümler için yardım çözene kanal performansı. Yaptığınız şey işe yaramazsa, geri adım atmanız ve bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

Ayrıca, diğer YouTube içerik oluşturucularından oluşan bir topluluğa, özellikle de kendi nişinizdeki topluluğa katılmanıza yardımcı olur. Kanalınız hakkında geri bildirim sağlayabilir ve başkaları için neyin işe yaradığı, hangi sistemleri veya programları kullandıkları veya tanıtım stratejilerine yardımcı oldukları hakkında sorular sorabilirsiniz. Bu, diğer içerik oluşturucularla ağ kurmanızı sağlar ve kanallarınızı birlikte öğrenebilir ve büyütebilirsiniz.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Amazon’da para kazanmanın en iyi 14 yolu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478